×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Varşova'da Türk Müziği Akşamı

Yazıcı-dostu sürüm

58 ülkede 64 kültür merkeziyle Türkiye’nin kültür sanat birikimini dünyayla buluşturan Yunus Emre Enstitüsü’nün Varşova Merkezinde Polonyalı izleyiciler Türk müziği akşamında unutulmaz anlar yaşadılar.

 

Varşova Yunus Emre Enstitüsü 2022 Yılı Türkçe öğretimi ve kültür sanat faaliyetlerinin açılışını Enstitü bünyesinde kurulan Yunus Emre korosunun verdiği konserle başlattı.

 

Çoğunluğu Polonyalılardan oluşan Yunus Emre korosu koro şefi Tuğçe Stawiarz yönetiminde birbirinden güzel Türkçe ve Lehçe şarkılar seslendirdi.

 

Müzik akşamına katılan Karalina Komar konseri çok beğendiğini, özellikle Polonyalılardan Türkçe şarkılar dinlemenin kendisi için çok duygulu bir his olduğunu söyledi. Müzik akşamına katılan diğer bir Polonyalı müzik sever Jana Bazycka ise Türk enstrümanlarını ilk defa dinlediğini ve çok ilginç bulduğunu, ahenkli şarkıların adeta ölü duyguları bile diriltecek kadar güçlü olduğunu ifade ederek bu güzel geceyi yaşattığı için Yunus Emre Enstitüsü ailesine teşekkürlerini dile getirdi.