×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Varşova’da İlk Defa Keloğlan Günü Kutlandı

Yazıcı-dostu sürüm

Varşova Yunus Emre Enstitüsü, değerler üzerinden kültürel tanıtıma devam ediyor. 1 Haziran 2016’da Varşova Spoleczna Szkola’da ilk kez Keloğlan Günü düzenlendi.

Etkinliğe, Okul Müdürü Beata Wisniewska – Tomczak, öğretmenler, öğrenci velileri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Keloğlan’ı canlandıran Enstitü personeli Aygün İsmayilova, Keloğlan masallarını öğrencilere Lehçe olarak anlattı.  Öğrenciler tarafından büyük bir ilgi ve dikkatle dinlenen masallardan sonra çocuklara sorular soruldu ve cevaplayanlara Keloğlan bardakları dağıtıldı.

Etkinlik çerçevesinde masalların sonunda örnek Türkçe dersi gerçekleştirildi. Hayvan isimlerinin öğretildiği dersin ardından yarışma yapıldı. Eğlenceli dakikaların yaşandığı etkinlikte, öğrenciler eğlenerek öğrenmenin zevkini yaşadılar.

Enstitü, 1 Haziran günlerinin bundan sonra Keloğlan Günü olarak kutlanması ve geleneksel hale gelebilmesi için daha geniş kutlamalar planlıyor.