Türk Sineması Prom Saska Kepa Kültür Merkezinde

Yazıcı-dostu sürüm

Varşova Yunus Emre Enstitüsü ve Prom Saska Kepa Kültür Merkezi tarafından organize edilen etkinlikle yedi Türk filmi, Temmuz ve Ağustos ayı boyunca Polonyalı sinemaseverlerle buluştu. Etkinlik, 6 Temmuz 2015’te gösterime giren ve izleyenler tarafından büyük beğeni toplayan ‘’Babam ve Oğlum’’ filmi ile başladı. Girişlerin ücretsiz olduğu sinemadaki Türk filmleri, Lehçe alt yazı ile gösterildi.

27 Temmuz 2015’te ‘’Pandora’nın Kutusu’’, 3 Ağustos 2015’te ‘’Uzak İhtimal’’, 10 Ağustos 2015’te ‘’Selvi Boylum Al Yazmalım’’,  17 Ağustos 2015’te ‘’Eşkıya’’,  24 Ağustos 2015’te ‘’Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak’’ ve 31 Ağustos 2015’te ‘’ Aşk Tesadüfleri Sever’’ isimli Türk sinemasının önemli filmleri içinde yer alan farklı türdeki (dram, romantik, komik) filmler, Polonyalıların ilgisine sunuldu.

Türk kültürünü yansıtan, aile ve toplum yaşamını örneklerle göz önüne seren filmlerin devamının gelmesini bekleyen sinemaseverler, Temmuz ve Ağustos ayı  boyunca böyle bir etkinliği kendileriyle buluşturan Varşova Yunus Emre Enstitüsü'ne teşekkür ettiler.